آکادمیاخبار مهمامنیت سایبری (امنیت دیجیتال)بازارهای مالی و اقتصادبررسیبلاکچین و رمزارزهاتمرکززداییدیدگاه منسرمایه گذاری، معامله گری، کسب درآمدمتاورس و گیم فایمعرفی رمزارزهامفاهبم و مبانی بازارهای مالی و اقتصادمفاهیم و مبانی امنیت سایبری (امنیت دیجیتال)مفاهیم و مبانی بلاکچین و رمزارزهامفاهیم و مبانی سرمایه گذاری، معامله گری، کسب درآمدمفاهیم و مبانی متاورس و وب3مقالاتنسل سوم وب

بیست و یک گام تا آزادی مالی در بازار رمزارزها

21گام تا آزادی مالی در بازار کریپتو کارنسی و ارزهای دیجیتال

حتی اگر مدتی است که در بازار رَمز اَرز ها یا ارزهای دیجیتال فعال هستید، مطمئن هستم این گام های رایگان، برای شما هم مفید خواهد بود.

قبل از هر دوره آموزشی یا سرمایه گذاری و معامله گری، ابتدا باید از طریق درک کاملِ مفاهیم اساسیِ بازار، فناوری بلاک چین و رمزارزها برای آن آماده شوید.
اگر حتی تصمیم ندارید که خودتان به شکل فعالانه در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید به نظرم نیاز است که حداقل مبانی فناوری نوپای بِلاک چِین و رَمز اَرز را یاد بگیرید تا در آینده ای بسیار نزدیک از سواد لازم برای زندگی در یک جهان غیر متمرکز برخوردار و نیز راهنمای خوبی برای خانواده، فرزندان یا اطرافیان خود باشید.
ضمناً ممکن است بعد از گذراندن گام های 21 گانه ای که برای شما طراحی کرده ام، علاقه مند شدید خودتان هم در بازار جذاب رمزارزها شروع به کسب درآمد، تحلیل، آموزش، تولید محتوا، سرمایه گذاری یا معامله گری نمائید.

در طی سالها تجربه در بازارهای مختلف از جمله بازارهای مالی و بازار کالا، متوجۀ یک سری کمبود یا نقصِ اطلاع و آگاهی میان فعالان بازار بوده ام. چه فعالان حوزه کسب و کار و چه مشتریانِ این کسب و کارها و چه متقاضیان راه اندازی استارتاپ و کسب و کار.

طی این سالها، تماس های بیشماری از طرف دوستان یا آشنایان داشته ام مبنی بر اینکه پس از معامله یا خرید یا فروشِ یک ارز دیجیتال، ملک، خودرو و کالا یا خدمت دیگر، و یا پس از راه اندازی یک کسب و کار، خودشان یا اطرافیانشان دچار مشکل شده اند. اغلب ما به دلیل نداشتن آگاهی، از خیلی از خریدها یا فروش ها منصرف می شویم یا متاسفانه خرید یا فروشی را به اشتباه انجام می دهیم! در بهترین حالت، به فروشنده ای که فکر میکنیم باید حتما در مورد کالا یا خدماتِ مورد نظر ما تخصص مورد نیاز را داشته باشد، اعتماد می کنیم و نهایتاً شاهد خواهیم بود که باز هم به نتیجه مطلوب نرسیدیم! در مورد راه اندازی یک کسب و کار یا استارت آپ، وضعیت از این که توضیح دادم هم بدتر است!

در هر صورت مقصر اصلی خود ما هستیم! اغلب افراد مخصوصاً و مخصوصاً در ایران، یاد نگرفته اند که در خصوص هر امر تخصصی به متخصص یا مشاورِ مربوطه رجوع کنند و قبل از اینکه میلیون ها و میلیاردها تومان یا حتی دلار، ضرر کنند، با یک همفکریِ رایگانِ دوستانه یا حتی یک مشاوره تخصصی با هزینه ای معقول، جلوی تمام ضررهای آینده را گرفته و در مسیر درستِ سودآوری قدم بردارند. من هم در همین جامعه و زمانی که تجربه یا دانش کافی نداشتم و یا به متخصصی مراجعه نکردم دچار این اشتباهات شده بودم.

بدون تعارف بگویم، اغلب ایرانی ها دوست دارند که راه درست یا کار درست را «خودشان» کشف کنند، حتی اگر این راه سالها توسط دیگران تجربه و آزموده شده باشد! شاید می خواهند شخص دیگری دلیل موفقیت آنها نباشد و به آیندگان بگویند «من خودم به اینجا رسیدم». «من» یا «خودم» به این معنا است که هیچ انسان یا سازمان یا جامعه یا زیرساختی در رسیدنِ این شخص به موفقیت دخیل نبوده است. این موضوع ریشه های جامعه شناختی دارد که خارج از بحث ما است ولی به این سخن از آرنولد شوارتزنگر (قهرمان پروش اندام جهان، بازیگر محبوب هالیود (فیلم های ترمیناتور)، فرماندار سابق ایالت کالیفرنیای آمریکا و یکی از 100 نفر از تاثیرگذارترین اشخاص در جهان از نگاه مجله تایمز) بسنده می کنم که گفت:

دقیقا با «هیچ» به اینجا (آمریکا) آمدم. در عید شکرگزاری، بدنسازهای باشگاه به آپارتمانم آمدند و برایم بالش، ظروف و همه چیزهایی که نداشتم را آوردند. هیچ یک از ما نمی تواند به تنهایی موفق شود. هر لقبی می خواهید به من بدهید اما هیچ وقت به من نگویید «خودساخته». بدون کمک، هرگز در زندگی موفق نمی شدم. آرنولد شوارتزنگر

تمام اینها برای من انگیزه و مسئولیت اجتماعی و ماموریتی تعریف کرد که امروز بتوانم مسیری برای شما عزیزان طراحی کنم که به نظرم هر شخصی که بخواهد قدم در دنیای بازار ارزهای دیجیتال یا صحیحتر بگویم، بازار رَمز اَرز ها بگذارد به آن نیاز دارد. بعد از این بیست و یک گامِ رایگان، شما از طریق درک کامل مفاهیمِ اساسی بازار و فناوری بِلاکچِین، آماده می شوید که:

 1. خودتان به شکل امن و مستقل به بازارهای مالی و مخصوصاً بازار رمزارزها ورود کنید و در آن درآمدزایی داشته باشید.
 2. روش و منابع جستجو و مطالعه بیشتر در خصوص مواردی که در این 21 گام به آنها اشاره شده را یاد می گیرید. (من هم همیشه سعی می کنم علاوه بر 21گام، مطالب آموزشی و خبری مهم دیگر را نیز برای شما عزیزان در وبسایت قرار دهم.)
 3. در هر دوره آموزشیِ تخصصیِ دلخواهی در زمینه سرمایه گذاری یا معامله گری در بازار های مالی به خصوص بازار رمزارزها شرکت کنید و با تسلط کافی، حداکثر استفاده را از آموزه های مِنتورها و اساتید خود ببرید.
 4. برنامۀ مکتوب یا همان اِستِراتِژیِ معاملاتی و سرمایه گذاری خود را بنویسید و آن را پیاده سازی کنید.

پس خیلی سریع شروع می کنیم و به پرسش های اساسی در تنظیم یک استراتژی معاملاتی و سرمایه گذاری موفق در بازار رمزارزها پاسخ می دهیم. من هم به عنوان یک مِنتور در تمامی این گام ها کنار شما و راهنما و پاسخگوی شما هستم. در انتهای هر گام، و در قسمت پایین هر صفحه، می توانید دیدگاه یا پرسش خود را مطرح نمائید یا مستقیماً از طریق ایمیل با من در ارتباط باشید:

mahdibml@mahdibml.com

اما قبل از هر چیز باید بدانیم که:

 • رمزارز و بلاکچین چیست؟
 • چرا در رمزارز و بلاکچین سرمایه گذاری کنیم؟

و سپس به پرسش های اساسی در تنظیم یک استراتژی معاملاتی و سرمایه گذاری موفق در بازار کریپتوکارِنسی پاسخ می دهیم:

 • کدام رمزارز را بخریم؟
 • چه موقع بیتکوین یا رمزارز بخریم؟
 • چه مقدار بیتکوین یا رمزارز بخریم؟
 • چه موقع بیتکوین یا رمزارز را بفروشیم؟

و نهایتاً باید بتوانیم استراتژی خود را در عمل پیاده سازی کنیم:

 • چگونه کیف پول رمزارز خود را شارژ کنیم؟
 • چگونه بیتکوین یا رمزارز بخریم یا بفروشیم؟

در ادامه، در قالب 21گام به این پرسش ها پاسخ می دهیم:

رمزارز و بلاکچین چیست؟

گام 1 – بلاکچین و زنجیرۀ بلوکی چیست؟

گام 2 – بیتکوین، رمزارز و ارز دیجیتال چیست؟

چرا در رمزارز و بلاکچین سرمایه گذاری کنیم؟

گام 3 – بلاکچین فناوری و کسب و کار آینده

گام 4 – عملکرد گذشته بیتکوین و بازار رمزارزها

کدام رمزارز را بخریم؟

گام 5 – تحلیل فاندامِنتال (بنیادی)

گام 6 – اقتصادِ توکن یا توکِنومیکس

گام 7 – عرضه و تقاضا در بازار رمزارزها

چه موقع بیتکوین یا رمزارز بخریم؟

گام 8 – تحلیل تِکنیکال (فنی)

گام 9 – رَوَندها در تحلیل تکنیکال 

گام 10 – حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال

گام 11 – سیگنال ورود به معاملۀ خرید در تحلیل تکنیکال

چه مقدار بیتکوین یا رمزارز بخریم؟

گام 12 – مدیریت سبد سرمایه گذاری و سبدگردانی در بازار رمزارزها

چه موقع بیتکوین یا رمزارز را بفروشیم؟

گام 13 – برداشت سود، حد ضرر و مدیریت ریسک

چگونه کیف پول رمزارز خود را شارژ کنیم؟

گام 14 – وَلِت یا کیف پول رمزارز و امنیت آن

گام 15 – دریافت بیتکوین یا رمزارز

گام 16 – شبکۀ انتقال و کارمزد شبکه

گام 17 – بازیابی کیف پول رمزارز یا ولت

چگونه بیتکوین یا رمزارز بخریم یا بفروشیم؟

گام 18 – ثبت نام، احراز هویت و KYC در صرافی رمزارز

گام 19 – تبادل بیتکوین یا رمزارز با صرافی

گام 20 – انواع سفارش خرید و فروش در صرافی

گام 21 – سوآپ یا تعویض رمزارز

 

برای همگی شما عزیزانِ همراه، آرزوی موفقیت و پیروزی در زندگی و کسب و کار و سرمایه گذاری در بازارهای مالی به ویژه بازار رمزارزها دارم.

مهدی بیک محمد لو – آکادمی بلاکچین و رمزارز #کریپتومنتور

سلب مسئولیت

محتوای mahdibml.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا