معرفی رمزارزها

رمزارز او وی آر Over The Reality OVR

ارز دیجیتال او وی آر Over The Reality OVR چیست؟

Over یک پلتفرم واقعیت افزوده AR منبع باز در مقیاس جهانی است که توسط بلاک‌چین اتریوم پشتیبانی می‌شود.

Over این امکان را برای کاربرانی که دستگاه تلفن همراه یا عینک هوشمند دارند، فراهم می‌سازد تا تجربه‌های واقعیت افزوده تعاملی سفارشی‌سازی شده در دنیای واقعی را تجربه کنند.

Over را می‌توان با قرار دادن خود به عنوان اولین مرورگر محتوا به عنوان یک استاندارد جدید در تجربیات واقعیت افزوده تعریف کرد که در آن کاربر محتوا را انتخاب نمی‌کند بلکه جهان، تجربیات ممکن را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود ارائه می‌دهد.

Over فلسفه منبع باز را اتخاذ می‌کند، به این معنی که کل جامعه Over به رشد آن کمک می‌کند، بنابراین پلتفرم را از سازندگانش مستقل می‌کند.

Over از بلاک‌چین اتریوم و Polygon برای غیرمتمرکز کردن تمام تبادل‌های توکن بین کاربران استفاده می‌کند.

توکن OVR یک توکن کاربردی است که بر اساس قرارداد هوشمند اتریوم استاندارد ERC-20 است.

OVRLland‌ها بسته‌هایی هستند که در یک دفتر کل مبتنی بر بلاک‌چین ذخیره می‌شوند که لایه دیجیتالی تقسیم سیاره ما به شش ضلعی را تشکیل می‌دهند.

توکن OVRLand یک توکن غیرقابل تعویض مبتنی بر استاندارد ERC-721 است که همچنین امکان در اختیار داشتن غیرمتمرکز دارایی‌های دیجیتالی مانند OVRLands و Over Experiences را فراهم می‌کند که از طریق دوربین یک دستگاه تلفن همراه یا یک عینک هوشمند بر روی واقعیت قرار می‌گیرند و به آنها جان می‌بخشد. (تجربیات واقعیت افزوده)

OVRLlandها به صورت غیرمتمرکز و از طریق استفاده از Over marketplace و OpenSea در بین کاربران آزادانه قابل مبادله هستند. صاحبان OVRLland می‌توانند تصمیم بگیرند که کاربر پس از ورود به OVRLland چه نوع تجربه‌ای را تجربه کند. بنابراین جامعه، کنترل کاملی بر OVRLands و Over Experiences دارد.

تجربیات واقعیت افزوده می‌تواند از محتوای سه‌بعدی ایستا و صحنه‌های تعاملی بسیار پیچیده و فرا واقعی باشد (Hyper Real) که باعث می‌شود محتوای مجازی با درگیر کردن کاربر تا تعامل فیزیکی با دنیای اطراف، با دنیای واقعی ادغام شود. تاکنون سیستمی که از این تجربیات بهره می‌برد، دستگاه‌های موبایل مبتنی بر iOS و اندروید و عینک‌های هوشمند مانند Hololens، Magic Leap و هدست‌های ارزان قیمت AR بر اساس پروژه holokit هستند.

بیش از اینکه به عنوان یک پلتفرم عمل می‌کند، از سخت‌افزار فعلی موجود در بازار پشتیبانی می‌کند و با ادغام نرم‌افزار از تمام سخت‌افزارهای نسل بعدی راه‌اندازی شده در بازار پشتیبانی می‌کند. بنابراین، این پلتفرم به عنوان یک استاندارد مستقل از سخت‌افزار است. Over Experiences را می‌توان به لطف یک SDK مبتنی بر Unity3D و یک Web Builder محقق و منتشر کرد، کاربران جامعه می‌توانند تجربه خرید و فروش را در داخل پلتفرم انجام دهند.

Unity3D، در میان محیط‌های توسعه سه‌بعدی پیشرو در بازار، به دلیل تطبیق‌پذیری، انتشار و توانایی مدیریت مجموعه‌ای از پروژه‌ها در پلتفرم‌های مختلف و در نتیجه پشتیبانی از دستگاه‌های تلفن همراه و عینک‌های هوشمند انتخاب شده است.

Over یک سیستم انتشار غیرمتمرکز را بر اساس اصل ناشر/تبلیغ‌کننده پیاده‌سازی می‌کند که در آن مالک Over می‌تواند با درج محتوای حمایت شده توسط تبلیغ کنندگان در تجربه واقعیت افزوده، توکن OVR کسب کند.

Over غیرقابل توقف است زیرا پس از پیاده‌سازی در بلاک‌چین، هیچ کس قدرت تغییر قوانین نرم‌افزار، محتویات OVRLland و اقتصاد رمز ارز را نخواهد داشت. فعالیت تعدیل توسط خود جامعه از طریق یک DAO با یک سیستم گزارش دهی با مدیریت لیست‌های سیاه که توسط گره‌ها نگهداری می‌شود، مدیریت می‌شود.

Over بر رشد سریع بخش AR موبایل و عینک هوشمند متمرکز شده است و نوآوری‌های اصلی زیر را معرفی می‌کند:

  • توسعه یک پلتفرم منبع باز غیرمتمرکز و غیرقابل توقف که توسط جامعه با کوین و اکوسیستم خاص خود مدیریت می‌شود.
  • خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال (زمین، محتوا، تبلیغات) با توکن کاربردیِ OVR
  • توسعه یک سیستم ردیابی ترکیبی که از GPS، الگوریتم‌های بصریِ کامپیوتری استفاده می‌کند تا تجربه کاربر را به وضعیت جدیدی از هنر AR در فضای باز و داخلی برساند.
  • استفاده از پروتکل شبیه به IPFS برای غیرمتمرکز کردن ذخیره‌سازی دارایی‌های ۲ بعدی/۳ بعدی با غیرقابل توقف و مستقل کردن کل پلت فرم و پرداخت پاداش به گره‌هایی که فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند خود را به اشتراک می‌گذارند.
  • تمرکززدایی و اکوسیستم مبتنی بر جامعه

ضمناً علاوه بر واقعیت افزوده، برای بخش‌های مختلف نیز یک انقلاب به حساب می‌آید، مانند:

  • کسب درآمد از محتوای دیجیتال
  • تبلیغات دیجیتال
  • کسب درآمد از تجربه دیجیتال
  • مشاغل P2P

دیدگاهتان را بنویسید

نوشتن نام، ایمیل یا وب سایت در قسمت پایین دیدگاه، اختیاری است.

دکمه بازگشت به بالا