مهدی بیک محمد لو – کریپتومنتور

مهدی بیک محمد لو هستم (کریپتومنتور). دانش‌آموخته رشته مهندسی صنایع. در طی سال‌ها تجربه در رشته‌های مختلف از جمله برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی، بازارهای مالی، بازار کالاهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری و ساخت در حوزه املاک، متوجۀ یک سری کمبود یا نقصِ اطلاع و آگاهی میان فعالان بازار بوده‌ام. چه فعالان حوزه کسب‌وکار و چه مشتریانِ این کسب‌وکارها و چه متقاضیان راه‌اندازی استارتاپ و کسب‌وکار.

طی این سال‌ها، تماس‌های بیشماری از طرف دوستان یا آشنایان داشته‌ام مبنی بر اینکه پس از معامله یا خرید یا فروشِ یک ارز دیجیتال، ملک، خودرو و کالا یا خدمت دیگر، و یا پس از راه‌اندازی یک کسب‌وکار، خودشان یا اطرافیانشان دچار مشکل شده‌اند. اغلب ما به دلیل نداشتن آگاهی، از خیلی از خریدها یا فروش‌ها منصرف می‌شویم یا متاسفانه خرید یا فروشی را به اشتباه انجام می‌دهیم! در بهترین حالت، به فروشنده‌ای که فکر می‌کنیم باید حتما در مورد کالا یا خدماتِ مورد نظر ما تخصص مورد نیاز را داشته باشد، اعتماد می‌کنیم و نهایتاً شاهد خواهیم بود که باز هم به نتیجه مطلوب نرسیدیم! در مورد راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا استارت‌آپ، وضعیت از این که توضیح دادم هم بدتر است!

در هر صورت مقصر اصلی خود ما هستیم! اغلب افراد مخصوصاً و مخصوصاً در ایران، یاد نگرفته‌اند که در خصوص هر امر تخصصی، آموزش ببینند یا به متخصص یا مشاورِ مربوطه رجوع کنند و قبل از اینکه میلیون‌ها و میلیاردها تومان یا حتی دلار، ضرر کنند، با یک همفکریِ رایگانِ دوستانه یا حتی یک مشاوره تخصصی با هزینه‌ای معقول، جلوی تمام ضررهای آینده را گرفته و در مسیر درستِ سودآوری قدم بردارند. من هم در همین جامعه و زمانی که تجربه یا دانش کافی نداشتم و یا به متخصصی مراجعه نکردم دچار این اشتباهات شده بودم.

دو راه برای موفقیت وجود دارد: ۱- خودتان چیزی را داشته باشید که نیاز دارید یا ۲- آن را از دیگران بگیرید. مسیر دوم مستلزم فروتنی است. بهترین حالت آن است که هر دو را داشته باشید. ری دالیو، کتاب اصول اساسی

بدون تعارف بگویم، اغلب ایرانی‌ها دوست دارند که راه درست یا کار درست را «خودشان» کشف کنند، حتی اگر این راه سال‌ها توسط دیگران تجربه و آزموده شده باشد! شاید می‌خواهند شخص دیگری دلیل موفقیت آنها نباشد و به آیندگان بگویند «من خودم به اینجا رسیدم». «من» یا «خودم» به این معنا است که هیچ انسان یا سازمان یا جامعه یا زیرساختی در رسیدنِ این شخص به موفقیت دخیل نبوده است. این موضوع ریشه‌های جامعه شناختی دارد که خارج از بحث ما است ولی به این سخن از آرنولد شوارتزنگر (قهرمان پرورش اندام جهان، بازیگر محبوب هالیود (فیلم‌های ترمیناتور)، فرماندار سابق ایالت کالیفرنیای آمریکا و یکی از ۱۰۰ نفر از تاثیرگذارترین اشخاص در جهان از نگاه مجله تایمز) بسنده می‌کنم که گفت:

دقیقا با «هیچ» به اینجا (آمریکا) آمدم. در عید شکرگزاری، بدنسازهای باشگاه به آپارتمانم آمدند و برایم بالش، ظروف و همه چیزهایی که نداشتم را آوردند. هیچ یک از ما نمی‌تواند به تنهایی موفق شود. هر لقبی می‌خواهید به من بدهید اما هیچ وقت به من نگوئید «خودساخته». بدون کمک، هرگز در زندگی موفق نمی‌شدم. آرنولد شوارتزنگر

تمام اینها برای من انگیزه و مسئولیت اجتماعی و ماموریتی تعریف کرد که امروز بتوانم مسیری برای شما عزیزان طراحی کنم که به نظرم هر شخصی که بخواهد قدم در دنیای بازار ارزهای دیجیتال یا صحیحتر بگویم، بازار رَمزاَرزها بگذارد به آن نیاز دارد. بعد از خرید و مطالعه دوره جامع و آنلاین ۲۱گام آموزش ارز دیجیتال در آکادمی کریپتومنتور، شما از طریق درک کامل مفاهیمِ اساسی بازار و فناوری بِلاکچِین، آماده می‌شوید که:

  1. خودتان به شکل امن و مستقل به بازارهای مالی و مخصوصاً بازار رمزارزها وارد شوید و در آن درآمدزایی داشته باشید.
  2. روش تحقیق و یافتن منابع مطالعهٔ بیشتر در خصوص مواردی که در این ۲۱ گام به آنها اشاره شده را یاد می‌گیرید. (من هم همیشه سعی می‌کنم علاوه بر ۲۱گام، مطالب آموزشی و خبری مهم دیگر را نیز برای شما عزیزان در وبسایت قرار دهم.)
  3. در هر دوره آموزشیِ تخصصیِ دلخواهی در زمینه سرمایه‌گذاری یا معامله‌گری در بازار‌های مالی به خصوص بازار رمزارزها شرکت کنید و با تسلط کافی، حداکثر استفاده را از آموزه‌های مِنتورها و اساتید خود ببرید.
  4. برنامۀ مکتوب یا همان اِستِراتِژیِ معاملاتی و سرمایه‌گذاری خود را بنویسید و آن را پیاده‌سازی کنید.

 

۲۱گام آموزش رایگان ارز دیجیتال
دکمه بازگشت به بالا