21گام آموزش ارز دیجیتال

حتی اگر مدتی است که در بازار رَمز اَرز ها یا ارزهای دیجیتال فعال هستید، مطمئن هستم این 21گام آموزش ارز دیجیتال، برای شما هم مفید خواهد بود.

قبل از هر دوره آموزش ارز دیجیتال یا سرمایه گذاری و معامله گری، ابتدا با گذرندان این 21گام رایگان آموزش ارز دیجیتال و از طریق درک کاملِ مفاهیم اساسیِ بازار، فناوری بلاک چین و رمزارزها، برای دوره های آموزشی مختلف آماده شوید.
اگر حتی تصمیم ندارید که خودتان به شکل فعالانه در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید به نظرم نیاز است که حداقل مبانی فناوری نوپای بِلاک چِین و رَمز اَرز را یاد بگیرید تا در آینده ای بسیار نزدیک از سواد لازم برای زندگی در یک جهان غیر متمرکز برخوردار و نیز راهنمای خوبی برای خانواده، فرزندان یا اطرافیان خود باشید.
ضمناً ممکن است بعد از گذراندن 21گام آموزش ارز دیجیتال که برای شما طراحی کرده ام، علاقه مند شدید خودتان هم در بازار جذاب رمزارزها شروع به کسب درآمد، تحلیل، آموزش ارز دیجیتال، تولید محتوا، سرمایه گذاری یا معامله گری نمائید.

بدون تعارف

در طی سالها تجربه در بازارهای مختلف از جمله بازارهای مالی و بازار کالا، متوجۀ یک سری کمبود یا نقصِ اطلاع و آگاهی میان فعالان بازار بوده ام. چه فعالان حوزه کسب و کار و چه مشتریانِ این کسب و کارها و چه متقاضیان راه اندازی استارتاپ و کسب و کار.

طی این سالها، تماس های بیشماری از طرف دوستان یا آشنایان داشته ام مبنی بر اینکه پس از معامله یا خرید یا فروشِ یک ارز دیجیتال، ملک، خودرو و کالا یا خدمت دیگر، و یا پس از راه اندازی یک کسب و کار، خودشان یا اطرافیانشان دچار مشکل شده اند. اغلب ما به دلیل نداشتن آگاهی، از خیلی از خریدها یا فروش ها منصرف می شویم یا متاسفانه خرید یا فروشی را به اشتباه انجام می دهیم! در بهترین حالت، به فروشنده ای که فکر میکنیم باید حتما در مورد کالا یا خدماتِ مورد نظر ما تخصص مورد نیاز را داشته باشد، اعتماد می کنیم و نهایتاً شاهد خواهیم بود که باز هم به نتیجه مطلوب نرسیدیم! در مورد راه اندازی یک کسب و کار یا استارت آپ، وضعیت از این که توضیح دادم هم بدتر است!

در هر صورت مقصر اصلی خود ما هستیم! اغلب افراد مخصوصاً و مخصوصاً در ایران، یاد نگرفته اند که در خصوص هر امر تخصصی، آموزش ببینند یا به متخصص یا مشاورِ مربوطه رجوع کنند و قبل از اینکه میلیون ها و میلیاردها تومان یا حتی دلار، ضرر کنند، با یک همفکریِ رایگانِ دوستانه یا حتی یک مشاوره تخصصی با هزینه ای معقول، جلوی تمام ضررهای آینده را گرفته و در مسیر درستِ سودآوری قدم بردارند. من هم در همین جامعه و زمانی که تجربه یا دانش کافی نداشتم و یا به متخصصی مراجعه نکردم دچار این اشتباهات شده بودم.

دو راه برای موفقیت وجود دارد: 1- خودتان چیزی را داشته باشید که نیاز دارید یا 2- آن را از دیگران بگیرید. مسیر دوم مستلزم فروتنی است. ری دالیو، کتاب اصول اساسی

بدون تعارف بگویم، اغلب ایرانی ها دوست دارند که راه درست یا کار درست را «خودشان» کشف کنند، حتی اگر این راه سالها توسط دیگران تجربه و آزموده شده باشد! شاید می خواهند شخص دیگری دلیل موفقیت آنها نباشد و به آیندگان بگویند «من خودم به اینجا رسیدم». «من» یا «خودم» به این معنا است که هیچ انسان یا سازمان یا جامعه یا زیرساختی در رسیدنِ این شخص به موفقیت دخیل نبوده است. این موضوع ریشه های جامعه شناختی دارد که خارج از بحث ما است ولی به این سخن از آرنولد شوارتزنگر (قهرمان پروش اندام جهان، بازیگر محبوب هالیود (فیلم های ترمیناتور)، فرماندار سابق ایالت کالیفرنیای آمریکا و یکی از 100 نفر از تاثیرگذارترین اشخاص در جهان از نگاه مجله تایمز) بسنده می کنم که گفت:

دقیقا با «هیچ» به اینجا (آمریکا) آمدم. در عید شکرگزاری، بدنسازهای باشگاه به آپارتمانم آمدند و برایم بالش، ظروف و همه چیزهایی که نداشتم را آوردند. هیچ یک از ما نمی تواند به تنهایی موفق شود. هر لقبی می خواهید به من بدهید اما هیچ وقت به من نگویید «خودساخته». بدون کمک، هرگز در زندگی موفق نمی شدم. آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر (ویدئو: آکادمی یوبان)

تاسیس آکادمی آموزش رمزارز و بلاکچین #کریپتومنتور

تمام اینها برای من انگیزه و مسئولیت اجتماعی و ماموریتی تعریف کرد که امروز بتوانم مسیری برای شما عزیزان طراحی کنم که به نظرم هر شخصی که بخواهد قدم در دنیای بازار ارزهای دیجیتال یا صحیحتر بگویم، بازار رَمز اَرز ها بگذارد به آن نیاز دارد. بعد از این 21گام آموزش ارز دیجیتال در آکادمی آموزش رمزارز و بلاکچین کریپتومنتور (همین وبسایت)، شما از طریق درک کامل مفاهیمِ اساسی بازار و فناوری بِلاکچِین، آماده می شوید که:

 1. خودتان به شکل امن و مستقل به بازارهای مالی و مخصوصاً بازار رمزارزها وارد شوید و در آن درآمدزایی داشته باشید.
 2. روش و منابع جستجو و مطالعه بیشتر در خصوص مواردی که در این 21 گام به آنها اشاره شده را یاد می گیرید. (من هم همیشه سعی می کنم علاوه بر 21گام، مطالب آموزشی و خبری مهم دیگر را نیز برای شما عزیزان در وبسایت قرار دهم.)
 3. در هر دوره آموزشیِ تخصصیِ دلخواهی در زمینه سرمایه گذاری یا معامله گری در بازار های مالی به خصوص بازار رمزارزها شرکت کنید و با تسلط کافی، حداکثر استفاده را از آموزه های مِنتورها و اساتید خود ببرید.
 4. برنامۀ مکتوب یا همان اِستِراتِژیِ معاملاتی و سرمایه گذاری خود را بنویسید و آن را پیاده سازی کنید.

پس خیلی سریع شروع می کنیم و به پرسش های اساسی در تنظیم یک استراتژی معاملاتی و سرمایه گذاری موفق در بازار رمزارزها پاسخ می دهیم. من هم به عنوان یک مِنتور در تمامی این گام ها کنار شما و راهنما و پاسخگوی شما هستم. در انتهای هر گام، و در قسمت پایین هر صفحه، می توانید دیدگاه یا پرسش خود را مطرح نمائید یا مستقیماً از طریق ایمیل با من در ارتباط باشید:

mahdibml@mahdibml.com

اما قبل از هر چیز، در ابتدای 21گام رایگان آموزش ارز دیجیتال باید بدانیم که:

 • رمزارز و بلاکچین چیست؟
 • چرا در رمزارز و بلاکچین سرمایه گذاری کنیم؟

و سپس به پرسش های اساسی در تنظیم یک استراتژی معاملاتی و سرمایه گذاری موفق در بازار کریپتوکارِنسی پاسخ می دهیم:

 • کدام رمزارز را بخریم؟
 • چه موقع بیتکوین یا رمزارز بخریم؟
 • چه مقدار بیتکوین یا رمزارز بخریم؟
 • چه موقع بیتکوین یا رمزارز را بفروشیم؟

و نهایتاً باید بتوانیم استراتژی خود را در عمل پیاده سازی کنیم:

 • چگونه کیف پول رمزارز خود را شارژ کنیم؟
 • چگونه بیتکوین یا رمزارز بخریم یا بفروشیم؟

در ادامه، در قالب 21گام آموزش ارز دیجیتال به این پرسش ها پاسخ می دهیم:

21گام رایگان آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال، رمزارز و بلاکچین چیست؟

گام 1 – بلاکچین و زنجیرۀ بلوکی چیست؟

گام 2 – بیتکوین، رمزارز و ارز دیجیتال چیست؟

چرا در رمزارز و بلاکچین سرمایه گذاری کنیم؟

گام 3 – بلاکچین فناوری و کسب و کار آینده

گام 4 – عملکرد گذشته بیتکوین و بازار رمزارزها

کدام ارز دیجیتال یا رمزارز را بخریم؟

گام 5 – تحلیل فاندامِنتال (تحلیل بنیادی)

گام 6 – اقتصادِ توکن یا توکِنومیکس

گام 7 – عرضه و تقاضا در بازار رمزارزها

چه موقع بیتکوین یا رمزارز بخریم؟

گام 8 – تحلیل تِکنیکال (تحلیل فنی)

گام 9 – روندها در تحلیل تکنیکال 

گام 10 – حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال

گام 11 – سیگنال خرید یا ورود در تحلیل تکنیکال

چه مقدار بیتکوین یا ارز دیجیتال بخریم؟

گام 12 – مدیریت سرمایه گذاری و سبدگردانی در بازار رمزارزها

چه موقع بیتکوین یا رمزارز را بفروشیم؟

گام 13 – مدیریت ریسک و حد ضرر و برداشت سود در بازار رمزارزها

چگونه کیف پول ارز دیجیتال خود را شارژ کنیم؟

گام 14 – وَلِت یا کیف پول رمزارز و امنیت آن

گام 15 – دریافت بیتکوین یا رمزارز

گام 16 – شبکۀ انتقال و کارمزد شبکه

گام 17 – بازیابی کیف پول رمزارز یا ولت

چگونه بیتکوین یا رمزارز بخریم یا بفروشیم؟

گام 18 – ثبت نام، احراز هویت و KYC در صرافی رمزارز

گام 19 – تبادل بیتکوین یا رمزارز با صرافی

گام 20 – انواع سفارش خرید و فروش در صرافی

گام 21 – سوآپ یا تعویض رمزارز

 

در پایانِ 21گام آموزش ارز دیجیتال،
برای همگی شما عزیزانِ همراه، آرزوی موفقیت و پیروزی در زندگی و کسب و کار و
سودآوری در سرمایه گذاری یا معامله گری در بازارهای مالی به ویژه بازار رمزارزها دارم.

مهدی بیک محمد لو – آکادمی آموزش رمزارز و بلاکچین #کریپتومنتور

مهدی بیک محمد لو - کریپتومنتور
مهدی بیک محمد لو – کریپتومنتور

4 دیدگاه

 1. سلام مهدی جان ممنون از اینکه وقت گذاشتی و از این طریق اطلاع رسانی میکنی
  برای خود من هنوز یه چیزایی مبهمه .تا اینجا طبق اطلاعاتی که کسب کردم متوجه شدم لحظه خرید سه فاکتورروی قیمت تمام شده رمز ارز تاثیر داره
  اول قیمت دلار در لحظه خرید
  دوم قیمت رمز ارز مورد نظر در لحظه خرید
  سوم کمیسیون
  نحوه محاسبه حدودی سود احتمالی با توجه به در نظر گرفتم قیمت تمام شده چطوریه

  1. سلام رضا جان، خواهش می کنم. امیدوارم تمام گام هایی که در بالا لینکشون را آوردم، مفید باشه.
   برای قیمت یک رمز ارز بهتره گام 5 و گام 6 و گام 7 را بخونی. در خصوص برداشت سود و نحوه محاسبه، بعد از مطالعه گام 13 اگه باز سوالی برایت باقی موند در خدمتت هستم.
   اما بهتره تمام گام ها از ابتدا تا انتها مطالعه شود.

  2. رضا جان، فرض می کنیم تصمیم داری:
   1 بیتکوین را از یک «بازار معاملاتی» با کارمزد معاملات 0.003 یا به عبارت دیگه، 0.3 درصد، خرید کنی و
   قیمت بیتکوین در این لحظه هم 24000دلاره و
   قیمت تتر هم 45000تومان.
   («بازار معاملاتی» جایی است که در یک سمت، صف خریداران وجود داره و در سمت دیگه، صف فروشندگان)

   در نتیجه 24000 را در 45000 ضرب می کنی که میشه 1,080,000,000 تومان. اگر فروشنده ای وجود داشت که حاضر به فروش در این قیمت بود، سفارش خودت را در صرافی (همان بازار معاملاتی) ثبت می کنی و صرافی 1 بیتکوین را به قیمت 1080000000 تومان برات می خره. تا اینجا شما 1080000000 تومان هزینه کردی. اما صرافی در این مرحله، 0.3 درصد از همان 1 بیتکوینی که خریداری کردی را به عنوان کارمزد، کسر می کنه و نهایتا 0.997 بیتکوین را به ولت شما در صرافی انتقال می ده.
   در نتیجه شما 1080000000 تومان هزینه و 0.997 بیتکوین خریداری کردی.

   اگر خواستی بدونی هر 1 بیتکوین برات چقدر تمام شده: هزینه را تقسیم بر تعداد بیتکوین خریداری شده می کنی:
   1080000000/0.9997
   که حدودا میشه 1,083,250,000 تومان. یعنی قیمت هر 1 بیتکوین برای شما 1083250000 تمام شده!

  3. اما اگر به جای «بازار معاملاتی»، قصد خرید از یک صرافی را داشته باشی:
   در صرافی، نه صف خریدار وجود داره و نه صف فروشنده و در عوض، قیمت فروش بیتکوین و قیمت خرید بیتکوین مشخصه و صرافی هیچ گونه کارمزدی دریافت نمیکنه، چون سود صرافی در اصل از همان اختلاف قیمت خرید و فروش حاصل میشه.
   پس اگر در یک صرافی قیمت فروش هر 1 بیتکوین 1080000000 تومان اعلام بشه، شما همان مبلغ 1080000000 تومان را پرداخت می کنی و 1 بیتکوین به حساب شما در صرافی اضافه میشه.

   در هر دو مثالی که آوردم، اگر تصمیم داشته باشی بیتکوین خریداری شده را به کیف پول خودت انتقال بدی، باید کارمزد شبکه بیتکوین را هم پرداخت کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نوشتن نام، ایمیل یا وب سایت در قسمت پایین دیدگاه، اختیاری است.

دکمه بازگشت به بالا