بررسیتمرکززدایینسل سوم وب

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز DeSoc

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Decentralized Social

پروتکل‌های DeSoc، مانند جوامع سنتی، پیوند اصلی پروفایل‌ها را با محتوای دیجیتالی فراهم می‌کنند. پروفایل‌ها معمولاً به‌عنوان NFT نشان داده می‌شوند و محتوای منتشر شده، چه پست‌ها، ویدیوها یا نظرات آن‌ها، همگی به پروفایل اصلی مرتبط هستند چه به شکل برزنجیره (On-Chain) و چه فرازنجیره (Off-Chain). از آنجایی که همه روابط پروفایل و محتوا (گراف اجتماعی) برای توسعه دهندگان باز و قابل خواندن است، هر کسی می‌تواند برنامه‌هایی بار پایه نمودار اجتماعی ایجاد کند. این امر انبوه فناوری‌های پلتفرم‌های سنتی را از هم جدا می‌کند و پتانسیل نوآوری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

همانطور که افزایش سطح تماس دو ماده شیمیایی واکنش‌های سریع‌تر و پربارتری ایجاد می‌کند، افزایش سطح سطح بین توسعه‌دهندگان و فناوری، پتانسیل کاربردها و ویژگی‌های جدید را چند برابر می‌کند.

با افزایش وسعت سطح توسعه، پروژه‌های متعددی برای رسیدگی به چیزی بیش از نمودار اصلی اجتماعی آغاز شده‌اند. آنها در حال ساختن هر جنبه‌های برنامه‌های کاربردی هستند، از زیرساخت‌های توسعه‌دهنده مانند رمزگذاری ویدیو گرفته تا ویژگی‌هایی مانند پیام‌رسانی و جستجو.

با وجود اینکه هنوز زود است، اما این پروژه‌ها تا حد زیادی قابل ترکیب هستند و بنابراین به سرعت به سمت زیرساخت‌های کاربردی برای مصرف‌کننده به اوج می‌رسند.

 

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نوشتن نام، ایمیل یا وب سایت در قسمت پایین دیدگاه، اختیاری است.

دکمه بازگشت به بالا