اخبار مهمان‌اف‌تی NFTبلاکچین و رمزارزها

NFT‌های بر بستر بلاکچین بیتکوین

NFT‌های اکوسیستم بیتکوین

به گفته توسعه‌دهنده مستقل Udi Wertheimer، ان‌اف‌تی‌های بیت‌کوین با بهبود امنیت و ایجاد انگیزه برای توسعه‌دهندگان در شبکه، تأثیر مثبتی بر اکوسیستم بیت‌کوین خواهند داشت.

تعداد Ordinals‌های تازه ایجاد شده که به آنها «کتیبه» (inscriptions) نیز گفته می‌شود، در هفته‌های اخیر افزایش یافته و باعث افزایش کارمزد تراکنش‌ها و متوسط ​​اندازه بلوک در بلاک‌چین بیت‌کوین شده است.

به گفته Wertheimer، ان‌اف‌تی‌های بیت‌کوین برای بودجه امنیتی بیت‌کوین مفید خواهند بود: با افزایش کارمزد تراکنش‌ها، ایجاد Ordinals به استخراج کنندگان انگیزه می‌دهد تا شبکه را ایمن کنند در حالی که درآمد حاصل از پاداش استخراج با هر نصف شدن بیت‌کوین کاهش می‌یابد.

ورترمر در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف توضیح داد: «از آنجایی که فضای بلوک کم است و تقاضا برای مواردی مانند کتیبه‌ها وجود دارد، امید زیادی وجود دارد که افرادی بخواهند برای حفظ امنیت شبکه بیت‌کوین، هزینه بپردازند.

همچنین، Wertheimer خاطرنشان کرد، Ordinals مورد استفاده جدیدی را ارائه می‌کند که ساختن بر روی بیت‌کوین را از نظر تجاری سودآور می‌کند.

او گفت: «با این استقبال از Ordinals و کتیبه‌ها، من انتظار دارم که اکوسیستم بسیار بزرگی در اطراف آن ساخته شود.»

Wertheimer این تصور را که توسط برخی از توسعه دهندگان هسته بیت‌کوین وجود دارد مبنی بر اینکه ایجاد NFT‌ها، مورد استفادۀ مناسبی برای بیت‌کوین نیست، رد می‌کند. به گفته او، در سال‌های اخیر توسعه‌دهندگان هسته بیت‌کوین «آنچه کاربران واقعی بیت‌کوین می‌خواهند را نادیده گرفته‌اند».

منبع
ارزاخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نوشتن نام، ایمیل یا وب سایت در قسمت پایین دیدگاه، اختیاری است.

دکمه بازگشت به بالا